Wilt u op de hoogte gehouden worden van het laatste nieuws? Meld u dan nu aan!
Advertentie
Advertentie
Hotels voelen crisis, campings gaan goed
Ook de toeristenindustrie in Nederland ontkomt niet aan de gevolgen van de huidige economische crisis. Het aantal hotelgasten in Nederland daalde in de eerste vier maanden van 2009 met ruim vier procent tot 5,3 miljoen. De boekingen waren goed voor negen miljoen overnachtingen, tegenover 9,6 miljoen in dezelfde periode vorig jaar.
Maar het is zeker niet allemaal kommer en kwel. Zo verwelkomden campings, groepsaccommodaties en bungalowparken van begin januari tot eind april 2,3 miljoen mensen, drie procent meer dan in de eerste vier maanden vorig jaar. Ook het aantal overnachtingen steeg licht, naar 9,1 miljoen.
Deze groei is volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat de cijfers woensdag meldde, waarschijnlijk veroorzaakt door het zachte weer in die periode.
Buitenlandse gasten Het aantal buitenlandse gasten dat betaalde voor logies in Nederland daalde volgens het CBS in genoemde periode met zes procent tot 2,8 miljoen. Met 4,8 miljoen bleef het aantal Nederlandse gasten vrijwel gelijk.