Wilt u op de hoogte gehouden worden van het laatste nieuws? Meld u dan nu aan!
Advertentie
Advertentie
Kamperen in Gelderland is de laatste vijf jaar gestegen
EDE/WAGENINGEN - Met de campings in de provincie Gelderland gaat het weer wat beter. De laatste vijf jaar is het aantal overnachtingen met 6 procent gestegen. De bedrijven - vooral gelegen op de Veluwe en in de Achterhoek - draaien beter dan hun collega's in Overijssel.
In dat deel van Oost-Nederland is het campingbezoek tussen 2003 en 2007 met 29 procent gedaald. De cijfers staan in het rapport 'Op verkenning' van het Gelders Overijssels Bureau voor Toerisme. Dit bureau constateert - ondanks de stijgende trend in Gelderland - dat kamperen over de hele linie in Nederland steeds meer uit de gratie raakt. In Nederland is de afgelopen achttien jaar het aantal overnachtingen met 8 procent gedaald.
Gelderland scoort over die periode slechter: de terugloop bedraagt 13 procent. Met name het wisselvallige zomerweer is een van de mogelijke oorzaken van de daling. Andere oorzaken zijn de concurrentie van goedkope vliegvakanties, het (negatieve) imago van kamperen en de grilligheid van de consument.
Het Gelders Overijssels Bureau voor Toerisme adviseert ondernemers goed na te denken over de toekomst. Alleen het bieden van een plek voor tent of caravan is niet meer voldoende. Kant-en-klare antwoorden op de actuele ontwikkelingen in de kampeersector zijn er niet. Duidelijk is wel dat innoveren, onderscheiden en profileren de nieuwe sleutelwoorden zijn om de neergaande lijn om te buigen, aldus het Bureau voor Toerisme.