TERWOLDE - Zelfs op een warme zomeravond zit de snikhete zaal stampvol voor de bingo en ook de rest van de vele gasten op (mega)-recreatiepark de Scherpenhof vermaakt zich opperbest. ,,Je hoeft in feite de camping niet af.' Dé bezienswaardigheid op het campinggedeelte is Eddie Boonen met zijn tot caravan omgebouwde pipowagen. 
De Harderwijker tikte de schaftkeet via Marktplaats op de kop en knapte hem op. Er zit een keukentje in, een stapelbedconstructie met plek voor vier en zelfs een fraaie, oude petroleumkachel. ,,Is een prima caravan zo.' Waar men doorgaans een auto naast de tent of caravan zet, staat er bij Boonen een tractor.
Het op een camping ongebruikelijke voertuig is nodig om de 'pipocaravan' van A naar B te vervoeren. Zoals vorig jaar, toen het gezin verschillende campings aandeed. Vrouw Jolanda en kinderen maken die trips niet mee. Zij rijden met de auto naar de plek van bestemming. ,,Ze gaan een halve dag later op pad dan ik en we komen gelijktijdig aan.'
Boonen, die direct aan de IJssel staat is lyrisch. ,,Dit is ideaal. Watersport, boten - je ziet van alles En je gooit hier zó je hengel uit.'
Overdag vermaken velen zich in de zwembaden, aan het strandje of in de boot; er is een jachthaven. 's Avonds verveel je ook niet. Een zaal in het megahoofdgebouw - met onder meer disco, overdekt kinderspeelparadijs, supermarkt en bowlingbaan - zit bomvol; de bingo is in volle gang. Ook in de eetgelegenheden en in de cafés, waaronder één met lekkere Hollandse meedeiners, is het gezellig.
Een wandeling over het park kost je een uur; het is een compleet dorp, met campingweides, bungalows, appartementen én veel vaste plekken. Vaak fraaie tweede 'huisjes', met mooie tuintjes. Één van de stacaravans heeft zelfs een heuse serre-uitbouw. De campingweides zijn zo opgezet dat je, zeker langs de IJssel, rust vindt, wat zorgt voor een gemêleerd publiek. Een deel is al jaren vaste gast. ,,Het is hier fantastisch', zegt Sjaan Bol uit Zwolle. ,,Ik hoef echt niet ver weg; dit is betaalbaar, om de hoek én je hebt hier alles. Je hoeft in feite de camping niet af.'
Bron: destentor.nl